Bowling, dom weselny i noclegi w Wałczu.

Regionalne Zawody Jeździecke w skokach przez przeszkody

W dniach 19-20 maja 2012 na terenie Ośrodka Jeżdzieckiego Kołacz odbyły sie Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody.
Statystyka zawodów: 482 przejazdy ; 99 zawodników; 170 koni; 40 klubów.

Komentarz zawodow z www.swiatkoni.pl
 
W minioną sobotę i niedzielę 19 i 20 maja 2012 roku, w Ośrodku Jeździeckim "Kołacz" w Kołatniku k.Wałcza, po raz piąty zostały przeprowadzone Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody.
 
Impreza, która z roku na rok nabiera coraz większego znaczenia dla środowiska jeździeckiego i popularności . W tym roku jak przystało na jubileusz przyjechało 99 zawodników z 40 klubów. Startowało 170 koni i w sumie oglądaliśmy 482 przejazdy. Takiej frekwencji nie powstydzili by się organizatorzy największych zawodów w Polsce. Niewątpliwie owocuje praca i zaangażowanie właścicieli Ośrodka Kołacz, Państwa Katarzyny i Marcina Laskowskich. Ośrodek został perfekcyjnie przygotowany na przyjęcie tak dużej ilości koni i ludzi. Nie brakowało boksów, a siana było pod dostatkiem i to bezpłatnie. Duże parkingi i padoki mogące służyć do rozprężania koni. Wieczorem po konkursach tradycyjny poczęstunek i spotkanie przy pieczonym prosiaku. Rozegranych zostało w sumie 14 konkursów począwszy od mini LL dla jeżdżących w miejscowej szkółce jeździeckiej, przez LL, L i L licencyjny oraz P, N i C. Wystartowało wielu znakomitych jeźdźców. Między innymi takie sławy jak Mistrzyni Polski Aleksandra Lusina, złoty medalista z Młodzieżowych MŚ i 4 w ME Wojciech Dahlke, brązowy medalista MŚ MK Jacek Bobik. W sobotę w konkursie Klasy C zwyciężył właśnie Jacek Bobik na Chaco Flay przed Wojtkiem Dahlke na Bolshoi i Jankiem Bobikiem na Santosie. Oglądaliśmy 21 przejazdów. W niedzielę w konkursie Grand Prix klasy C, najważniejszym konkursie zawodów wystartowało 12 zawodników i mogliśmy oglądać 21 przejazdów. Do rozgrywki zakwalifikowało się aż 16 par, dzięki czemu rozgrywka była wręcz pasjonująca. Prowadzenie zmieniało się prawie po każdym przejeździe. Zwyciężył Dawid Rakoczy na koniu Cash z KJ Profil Piła przed Krzysztofem Taraskiem na Ziezo Balia z KJ Koncepta Szczecin i Łukaszem Piksą na Pat Be z LKS Cwał Poznań. Można jeszcze dodać, że organizatorka zawodów Katarzyna Laskowska na parkurze radziła sobie równie dobrze jak z organizacją zawodów. W sobotę w klasie C była 4 i 9, a w niedzielę w Grand Prix 5, 11 i 15. Podziękowania należą się również Firmie IKB Leasing Polska, będącej głównym sponsorem zawodów, której Prezes Pan Wilfried Barth zaszczycił zawody swoją obecnością. Patronat nad zawodami objęli Urząd Miasta, Urząd Gminy i Starostwo Powiatowe Wałcz. Podsumowując zawody przebiegły w dobrej sportowej atmosferze, a przebieg rozgrywanych konkursów obserwowało mnóstwo miłośników koni i sportu jeździeckiego z Wałcza i okolic.

Galeria - Sponsorzy - Wyniki